menusearch
bartarsport.com

تمرین با دمبل چه فواید واثراتی بر روی عضلات ما دارد

۱۳۹۹/۱/۶ چهارشنبه
(0)
(0)
تمرین با دمبل چه فواید واثراتی بر روی عضلات ما دارد
تمرین با دمبل چه فواید واثراتی بر روی عضلات ما دارد

اکثر بانوان و حتی آقایان در باشگاه بدنسازی ترجیح می دهند که ورزش های هوازی و تمرینات کاردیو را انجام دهند و به ندرت پیش می آید که در تمرینات خود، تمرین با وزنه یا دمبل را جای دهند.

علت این مقاومت و عدم استفاده بانوان و آقایان از وزنه و دمبل چیست؟

یک پاسخ شما شاید این باشد که بانوان تمایل به داشتن بدنی مردانه با عضلات حجیم ندارند.

اما باید به شما بگویم که این پاسخ تنها یک باور اشتباه است، میگویید چرا؟

زیرا بدن بانوان به اندازه بدن آقابان هورمون تستوسترون که علت اصلی تشکیل شدن عضلات حجیم هست را ترشح نمی کند و با انجام تمرینات نرمال و ساده با دمبل و وزنه هیچ خانمی عضلات حجیم نخواهد داشت.

 

تمرین با دمبل بدنسازی یا همان وزنه زدن در سوزاندن چربی های بدن بسیار موثر است و در عین حال موجب پروش و تقویت عضلات می شود و هر مقدار که عضلات بیشتر تقویت شوند بدن سوخت و ساز بیشتری خواهد داشت.

گنجاندن تمرینات با دمبل در تمرینات روزانه و بدنسازی موجب افزایش قدرت بدنی خواهد شد، زیرا تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان میدهد که انجام ۳ روز تمرین با دمبل، قدرت بدنی را ۳۵ درصد افزایش می دهد و حجم عضلات افزایش، و تراکم استخوان ها بیشتر میشود.

 

معمولا با بالا رفتن سن خانم ها دچار ابتلا به پوکی استخوان خواهند شد وانجام تمرین با دمبل و وزنه با داشتن رژیم و برنامه غذایی مناسب که دارای کلسیم و ویتامین می باشد، قطعا پوکی استخوان در سنین بالا جلوگیری خواهد نمود.

علاوه بر پوکی استخوان خطر ابتلا به دیابت، آلزایمر و سکته قلبی را به طور چشمگیری کاهش میابد.

دانشمندان دریافته اند که دمبل زدن مقدار قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲ را تا حدود زیادی کاهش داده، فشار خون را تا ۴۰ درصد و احتمال سکته قلبی را تا ۱۵ درصد کم می کند.

همچنین انجام تمرین با دمبل سبب افزایش پویایی مغز می شود بطوری که آزمایشات انجام شده هین تمرین افزایش ۱۵ درصدی عملکرد مغز را نشان میدهد، و برای آن دسته از افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند و یا از دچار شدن به این بیماری ترس دارند و دارای حافظه ضعیفی هستند؛ تمرین با دمبل می تواند موثر واقع شود زیرا تمرکز ذهنی در زمان انجام تمرینات با دمبل موجب تقویت حافظه میشود.

 

تمرین با وزنه و دمبل باعث بالا رفتن انعطاف بدن و عضلات میشود، به طوری که با انجام تمرینات کششی با دمبل و منقبض نمودن عضلات در هنگام تمرین موجب تقویت بیشتر عضلات و استخوانهاو افزایش کشش عضلات به ویژه در خانم ها میشود.

 

اگر به دنبال ساختن اندامی زیبا هستید توصیه میشود که حرکت با دمبل و وزنه در تمرینات خود بگنجانید؛ اما این نکته را به خاطر داشته باشید که برای ساختن اندام مناسب نیاز نیست که از دمبل و یا وزنه های سنگین و به انجام تمرینات قدرتی بپردازید، چون حتی با دمبل های سبک هم می توان اندامی متناسب داشت البته با تمرینات مستمر و مدام روزانه.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
همین حالا تماس بگیرید